Sokoliarsky zážitok

Sokoliarstvo je u nás rodinná tradícia, vlastníme najväčšiu kolekciu dravých vtákov na celom Slovensku, sokoliarsky dvor sa určite nedá porovnávať so ZOO, nakoľko u nás má zákazník priamy kontakt s dravým vtákom, máme vyše 30ročné skúsenosti s výcvikom, odchovom a predvádzaním dravých vtákov, vieme čo si môžme doviť. Spolupracovali sme aj na rozprávke Sokoliar Tomáš, naposledy na prekrásnom filme Králi Hôr, kde si naše dravce zahrali po boku Jeana Rena, rodičia týchto mládať sa stále nachádzajú v našom sokoliarskom dvore. 

Poukážkou má záujemca možnosť vyskúšať si aké to je byť sokoliarom, aké to je ked mu dravcej preletí len pár cm pokolo hlavy, po zaškolení a príprave bude mať možnosť lietať s dravcami ako je:

  • najkrajšia Plamienka driemavá
  • najväčšia európska sova Výr skalný
  • najzvedavejší Výr africký
  • najobľúbenejší dravec Harrisov jastrab
  • najrýchlejší sokol (389km/h) Sokol sťahovavý
  • najzábavnejší Karančo pásikavý
  • najvzácnejšia Haja červená
  • najväčší a zároveň symbol USA Orliak bielohlavý

(nakoľko dravce nefungujú na stlačenie gombíka, výber dravcov určuje sokoliar, takže ich môže byť kľudne aj viacej) 


V našom sokoliarskom areály sa nachádza 70ks dravých vtákov, ktoré Vám odborne predstavíme a odpovieme na všetky otázky.

Fotografie aj videozáznam s akcie je samozrejmostou a je bez doplatku. V arály sa nachádza aj predajný stánok (sokoliarske suveníry) takže po skončení si môžete zakúpiť peknú pamiatku.

Voucher je možné využit od apríla 2021 do 15.09. 2021. V apríli otvárame náš arál pre verejnosť. Od januára do mája prebieha u nás odchov mládať, tak ak zákazník bude mať štastie a mládatá sa ešte budú nachádať u nás, určite bude mať možnosť si ich pozrieť zblízka, pozorovať chovateľa pri kŕmený aj pri príprave krmiva. 

Podmienky: Zážitok prispôsobíme tak aby vyhovovoval každej vekovej skupine, najmladší účastník musí mať aspon 5rokov, poukaz platí iba pre 1osobu, sprievod povolený. V prípade nepriaznivého počasia, alebo technických problémov v daný deň, môže byť kurz presunutý na náhradný termín, ktorý vám bude vyhovovať.

150,00 €
Please select variants first